Zabawy karnawałowe 2018 r.

25 styczeń, 7 luty i 13 luty to dni, w które byliśmy bardzo szczęśliwi. Po pierwsze przeżywaliśmy, że nadszedł dzień zabawy po drugie, że przyjadą do nas nasze sympatie. Szykowaliśmy się od samego rana na przyjazd naszych dziewczyn. Później tańce i hulanki, gry, zabawy, konkursy.

Szkoda, że karnawał taki krótki. No cóż, post minie i znowu zabawa, bo czerwiec tuż, tuż …

Kolędowanie z Biurem Podróży „Agata” i przyjaciółmi

13 stycznia 2018 r. w sobotę spotkaliśmy się na wspólnym kolędowaniu z Biurem Podróży „Agata” i Kołem Gospodyń Wiejskich z Ornontowic. Spotkanie połączyliśmy z urodzinami mieszkańców z miesiąca stycznia co przerodziło się w biesiadę. 

Impreza liczyła około 80 osób. Było bardzo sympatycznie i wesoło. Od kolędowania do biesiadowania.

Święta Bożego Narodzenia

Tym razem hol naszego Domu rozbłysnął w białych lampkach. Udekorowaliśmy choinkę, zakupiliśmy krzesła i stoły wiklinowe z poduchami. Za każdym razem przechodząc lub odpoczywając na wygodnych fotelach podziwiamy fotografie, które zawisły na ścianach. Myślami możemy cofnąć się parę lat wstecz i powspominać cudowne chwile, a gdy przymkniemy oczy w tle słychać muzykę dobiegającą z portierni. 

W odświętnym nastroju czekaliśmy na pierwszą gwiazdkę. Barszcz z uszkami unosił zapach Wieczerzy Wigilijnej. W zadumie spożywaliśmy posiłki przygotowane przez naszą kuchnię. Czas na prezenty. Dzieciątko pamiętało o każdym z nas. Były również dodatkowe upominki dla mieszkańców, którzy udzielają się na rzecz Domu. 

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia !!!

Nowy Bus

Czekaliśmy kilka miesięcy, aż w końcu jest – nowy samochód dla naszych mieszkańców. Dostaliśmy go krótko przed świętami i chociaż nie zmieścił się pod choinką traktowaliśmy go jak ogromny, najdroższy prezent świąteczny. Po paru dniach nadaliśmy mu imię „Szarik”, a w czasie kolędy został poświęcony.

Szerokiej drogi !

Dary Serc

Chcieliśmy coś innego, więc wymyśliliśmy przedstawienie – „Śnieżka po Śląsku”. Nadszedł dzień Koncertu Charytatywnego „Dary Serc”. Jak u każdego aktora było trochę tremy, ale po owacjach jakie otrzymaliśmy od publiczności wiedzieliśmy, że się podobało. Byliśmy z siebie zadowoleni i postanowiliśmy, że na „Darach Serc” się nie skończy. Musimy pokazać się jeszcze na innych koncertach. Zatem do zobaczenia. 

Mikołaj

Ho ho ho …. mówi Mikołaj razem z aniołkami. Nie zawsze byliśmy grzeczni, ale chyba tylko troszeczkę bo otrzymaliśmy bardzo pokaźne paczki ze słodyczami. Pomocnikami św. Mikołaja było Biuro Podróży „Agata” z Kamienia. Pani Bożence oraz pracownikom bardzo dziękujemy.:)

„DARY SERC”

XV Koncert Charytatywny „Dary Serc” odbędzie się już 9 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 w Domu Kultury w Szczygłowicach.

Organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

Wystąpią w przygotowanych inscenizacjach mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej  z Wiśnicza, Kuźni Nieborowskiej, Pilchowic, Sośnicowic i Knurowa.

Oprawę muzyczną zapewni Trio Iwona, Piotr i Tomek.

Koncert organizuje Stowarzyszenia Moja Gmina Nasz Powiat wspólnie z Centrum Kultury w Knurowie. Patronat honorowy objęli Starosta Powiatu Gliwickiego Waldemar Dombek oraz Prezydent Miasta Knurów Adam Rams.

Liczymy na dużą frekwencję i otwartość Waszych Serc !!!

Gorąco zapraszamy.

Zabawy Andrzejkowe

Jak co roku nasi przyjaciele zaprosili nas do swojego domu, aby wspólnie bawić się podczas zabawy andrzejkowej. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaproszenia i wspólną zabawę, bo z przyjaciółmi najlepiej spędza się czas wolny 🙂

Wycieczka TVN – Kraków

W listopadzie pojechaliśmy na wycieczkę do Krakowa do TVN. Była to inna wycieczka niż wszystkie. Mogliśmy poznać bohaterów serialu „Szkoła” i „Szpital” oraz zobaczyć na własne oczy jak to jest na planie filmowym. Nagraliśmy nawet krótki filmik o zainteresowaniach naszych mieszkańców, który przywieźliśmy do domu. Wrażenia niesamowite. Jednym słowem warto pojechać na taką wycieczkę.:)

Centrum Kopernika – Warszawa

Jednym z niezapomnianych wydarzeń będzie dla nas wycieczka do Warszawy, która odbyła się na początku listopada. Podczas jednego dnia pobytu w naszej pięknej stolicy zobaczyliśmy naprawdę bardzo dużo. Spacer po starym mieście, Dom Prezydenta, Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski to tylko niektóre z atrakcji jakie mogliśmy zobaczyć. W tym samym dniu wybraliśmy się jeszcze do Centrum Nauki Kopernika, gdzie m.in. mogliśmy poznać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzenie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Natomiast wieczorem przeżyliśmy coś niesamowitego – pojechaliśmy do Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie na wystawę plenerową, w ramach której tysiące kolorowych diod układało się w finezyjne kształty. Ekspozycja ta nawiązywała do piękna architektury oraz historii pałacu. 

Ta wycieczka naprawdę na długo pozostanie w naszej pamięci i długo będziemy ją wspominać.