Cieszyn

Najpierw odwiedziliśmy Cieszyński rynek, gdzie zjedliśmy gofry popijając z niecodzienną kawą. Później przenieśliśmy się w okolicę studni trzech braci Mieszka, Czeszka i Leszka, wypowiadając życzenia wrzucaliśmy grosiki. Jednak największą atrakcją było zwiedzanie Cieszyna po Czeskiej stronie. Do Domu wróciliśmy bardzo zadowoleni.

Wycieczka do Częstochowy

Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą Świętą. Każdy z nas miał jakąś intencję. Później stacje drogi krzyżowej. Przy każdej z nich zatrzymywaliśmy się. Każdy w zadumie odmawiał modlitwę. W drodze powrotnej zjedliśmy obiad i wróciliśmy do Domu.

Integracyjny Piknik Rodzinny

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach zorganizowało w dniu 22.09.2019 r. Piknik Integracyjny pt. „Razem żegnamy lato” dla rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka oraz mieszkańców naszego Domu.

Podczas tego Pikniku zapewniono wspaniałe atrakcje. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Bożena Borys – Szopa – Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz włodarze Powiatu Gliwickiego. Dzięki pięknej pogodzie i panującej atmosferze impreza była bardzo udana.

Żory – Miasteczko Twinpigs – Amerykański Park Rozrywki

Wycieczka do Miasteczka Twin Peaks była niezapomnianym przeżyciem. Wtedy świat należał do nas. Wszystkie atrakcje jakie tylko były – zostały zaliczone. Nic nam nie było straszne i nic nie stało nam na przeszkodzie żeby się dobrze bawić. Wróciliśmy do Domu zadowoleni i szczęśliwi :))

Ojców

Na trasie naszych wakacyjnych wojaży pojawił się Ojców. Podziwialiśmy przepiękne dzieła natury – stare formy skalne, kręte ścieżki, wiekowe drzewa i oczywiście zielone połacie lasu. Nie brakowało ciekawych dzieł rąk ludzkich – kościółek wybudowany na rwącym nurcie rzeki, kapliczki wykutej w skale oraz uroczych mostków i tarasów widokowych. Byliśmy zachwyceni otaczającą nas przyrodą. Spacer po olkuskim rynku był zakończeniem naszej wycieczki 🙂

Brenna

W upalną pogodę każdy szuka cienia i ochłody. My wybraliśmy się do Brennej. Spacer po mieście, lody w uroczej kawiarence i rześka bryza nad rzeką. Rozłożyliśmy koce i każdy poddał się błogiemu relaksowi. Dzień minął nam przyjemnie w wakacyjnym nastroju.

Pszczelarze – zajęcia edukacyjne

Wczesnym rankiem zawitali do nas „pszczelarze” z koła pszczelarskiego z Knurowa. Przywieźli ze sobą szklany ul, gdzie mogliśmy podziwiać pracę i przemieszczanie się pszczół. Na czele z „Królową Matką” robotnice szybko poruszały się chroniąc swoją dominatorkę. Mogliśmy również zobaczyć świece własnoręcznie wykonane przez pszczelarzy oraz degustowaliśmy miód. Nie zabrakło konkursów tanecznych oraz plastycznych o tematyce „Życie pszczół”.

Wycieczka – Leśniów (sanktuarium)

W piękny, pogodny poranek wybraliśmy się do Leśniowa. Naszym celem było sanktuarium M.B. Opiekunki Rodzin. Podziwialiśmy piękne wnętrze kościoła, spacerowaliśmy po uroczym parku. Urzekł nas spokój jakim emanowało to miejsce. Trele ptaków działały na nas relaksująco i odprężająco. Raczyliśmy się chłodną wodą wypływającą z uzdrawiającego źródła. Były to chwile modlitwy, zadumy i refleksji. Wróciliśmy zmęczeni upałem, ale bardzo zadowoleni.

Piknik Rodzinny

Co roku Piknik Rodzinny odbywał się na terenie naszego parku. Tym razem zorganizowaliśmy go na boisku wiejskim. Było tanecznie, gorąco, sportowo i rodzinnie.

Do tańca przygrywał nam zespół „Marzenie”, o gry i konkursy zadbały panie z terapii, a o jedzenie panie kucharki. Przyjechały do nas rodziny naszych mieszkańców oraz zaprzyjaźnione Domy Pomocy Społecznej. Było bardzo rodzinnie i miło.

V Przegląd Amatorskiej Sztuki Osób Niepełnosprawnych P.A.Sz.O.N. – Katowice

P.A.Sz.O.N. zawsze był dla nas wielkim wyzwaniem. Przygotowywaliśmy się z zapałem i entuzjazmem. Tegoroczny występ był zupełnie inny niż do tej pory, w przygotowaniu pomagał nam Pan Rafał. Przed występem odczuwaliśmy lekką tremę, ale wszystko się świetnie udało. Podziwialiśmy i oklaskiwaliśmy występy innych grup.:)