Brenna

Pojechaliśmy z mieszkańcami w Beskidy. Pogoda nie zapowiadała się dobrze, ale co z tego jak nasze humory były wspaniałe. Jesteśmy na Wiślance i co się dzieje ! Słoneczko pojawiło się na niebie i piękna pogoda rozpoczęła naszą przygodę. Było pięknie, smacznie i czadowo, aż nie chciało się wracać. Pozdrawiamy 😉

X Knurowskie Dni Integracji „Bądźmy Razem”

Jak co roku braliśmy udział w Knurowskich Dniach Integracji „Bądźmy Razem”. Impreza trwała 5 dni. W pierwszy dzień w godzinach rannych odbyła się „Olimpiada na wesoło”, a o 17.00 – uroczyste otwarcie, na którym mogliśmy spotkać honorowych gości Pana Jana Mela i Pana Jakuba  Czeszel. W drugim dniu braliśmy udział w III Integracyjnym Festiwalu Artystycznym. Kolejne dni to Przegląd Talentów, wystawa fotograficzna pana Michała Szalast „Albinosi – Ludzie ze świata”, spotkania z honorowymi gośćmi, Piknik Piłkarski, Festyn Rodzinny, a w niedzielę zakończenie uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Cyryla i Metodego w Knurowie.

Ogrody Kapiasa – Goczałkowice

3 -krotnie w maju zwiedzaliśmy „Ogrody Kapiasa” w Goczałkowicach. Jedna wycieczka podzielona na trzy. Najpierw zabraliśmy na wycieczkę mieszkańców mniej sprawnych, żeby mogli zrelaksować się w otoczeniu pięknych kwiatów i zieleni. Na dwie kolejne wycieczki zaprosiliśmy mieszkańców wraz z opiekunami pierwszego kontaktu. Podczas spacerów po pięknych zakątkach nasi panowie mogli swobodnie porozmawiać z opiekunami o swoich potrzebach oraz zainteresowaniach, a później było najlepsze – wspólna kawa z lodami.

Zabawy karnawałowe 2018 r.

25 styczeń, 7 luty i 13 luty to dni, w które byliśmy bardzo szczęśliwi. Po pierwsze przeżywaliśmy, że nadszedł dzień zabawy po drugie, że przyjadą do nas nasze sympatie. Szykowaliśmy się od samego rana na przyjazd naszych dziewczyn. Później tańce i hulanki, gry, zabawy, konkursy.

Szkoda, że karnawał taki krótki. No cóż, post minie i znowu zabawa, bo czerwiec tuż, tuż …

Kolędowanie z Biurem Podróży „Agata” i z przyjaciółmi

13 stycznia 2018 r. w sobotę spotkaliśmy się na wspólnym kolędowaniu z Biurem Podróży „Agata” i Kołem Gospodyń Wiejskich z Ornontowic. Spotkanie połączyliśmy z urodzinami mieszkańców z miesiąca stycznia co przerodziło się w biesiadę. 

Impreza liczyła około 80 osób. Było bardzo sympatycznie i wesoło. Od kolędowania do biesiadowania.

Święta Bożego Narodzenia

Tym razem hol naszego Domu rozbłysnął w białych lampkach. Udekorowaliśmy choinkę, zakupiliśmy krzesła i stoły wiklinowe z poduchami. Za każdym razem przechodząc lub odpoczywając na wygodnych fotelach podziwiamy fotografie, które zawisły na ścianach. Myślami możemy cofnąć się parę lat wstecz i powspominać cudowne chwile, a gdy przymkniemy oczy w tle słychać muzykę dobiegającą z portierni. 

W odświętnym nastroju czekaliśmy na pierwszą gwiazdkę. Barszcz z uszkami unosił zapach Wieczerzy Wigilijnej. W zadumie spożywaliśmy posiłki przygotowane przez naszą kuchnię. Czas na prezenty. Dzieciątko pamiętało o każdym z nas. Były również dodatkowe upominki dla mieszkańców, którzy udzielają się na rzecz Domu. 

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia !!!

Nowy Bus

Czekaliśmy kilka miesięcy, aż w końcu jest – nowy samochód dla naszych mieszkańców. Dostaliśmy go krótko przed świętami i chociaż nie zmieścił się pod choinką traktowaliśmy go jak ogromny, najdroższy prezent świąteczny. Po paru dniach nadaliśmy mu imię „Szarik”, a w czasie kolędy został poświęcony.

Szerokiej drogi !

Dary Serc

Chcieliśmy coś innego, więc wymyśliliśmy przedstawienie – „Śnieżka po Śląsku”. Nadszedł dzień Koncertu Charytatywnego „Dary Serc”. Jak u każdego aktora było trochę tremy, ale po owacjach jakie otrzymaliśmy od publiczności wiedzieliśmy, że się podobało. Byliśmy z siebie zadowoleni i postanowiliśmy, że na „Darach Serc” się nie skończy. Musimy pokazać się jeszcze na innych koncertach. Zatem do zobaczenia. 

Mikołaj

Ho ho ho …. mówi Mikołaj razem z aniołkami. Nie zawsze byliśmy grzeczni, ale chyba tylko troszeczkę bo otrzymaliśmy bardzo pokaźne paczki ze słodyczami. Pomocnikami św. Mikołaja było Biuro Podróży „Agata” z Kamienia. Pani Bożence oraz pracownikom bardzo dziękujemy.:)

„DARY SERC”

XV Koncert Charytatywny „Dary Serc” odbędzie się już 9 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 w Domu Kultury w Szczygłowicach.

Organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

Wystąpią w przygotowanych inscenizacjach mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej  z Wiśnicza, Kuźni Nieborowskiej, Pilchowic, Sośnicowic i Knurowa.

Oprawę muzyczną zapewni Trio Iwona, Piotr i Tomek.

Koncert organizuje Stowarzyszenia Moja Gmina Nasz Powiat wspólnie z Centrum Kultury w Knurowie. Patronat honorowy objęli Starosta Powiatu Gliwickiego Waldemar Dombek oraz Prezydent Miasta Knurów Adam Rams.

Liczymy na dużą frekwencję i otwartość Waszych Serc !!!

Gorąco zapraszamy.