Warunki Socjalne

Budynek jest wielokondygnacyjny (parter, dwa piętra, poddasze). Na parterze znajdują się pomieszczenia biurowe, kuchnia, jadalnia, zaplecze, natomiast na piętrach – pokoje mieszańców, pracownie terapeutyczne, sala rehabilitacyjna, gabinet pomocy doraźnej, dyżurka, izolatka. Na kondygnacji poddasza znajdują się pomieszczenia: sala do zajęć terapeutycznych, sala muzykoterapii, pokój psychologa, pomieszczenie socjalno – jadalne, suszarni, pomieszczenia gospodarcze i schowki podstrychowe (od 2016 r.).

Budynek wyposażony jest w system przyzywowo – alarmowy i system alarmowo – przeciwpożarowy. W Domu Pomocy Społecznej zainstalowana jest również winda. Dodatkowo posiadamy również kotłownię olejową oraz układ kolektorów słonecznych.

Dysponujemy pokojami dwu, trzy osobowymi oraz jednym pokojem czteroosobowym, z łazienkami dostępnymi na poszczególnych skrzydłach budynku. Podczas aranżacji pokoi pracownik bierze pod uwagę zainteresowania i sugestie mieszkańców.

Do dyspozycji mieszkańców są też sala terapii zajęciowej, pokój dziennego pobytu, kuchenka pomocnicza, sala gimnastyczna, pralnia.

W roku 2016 na terenie naszej posesji wykonano altanę ogrodową, która służy naszym mieszkańcom do odpoczynku i zabawy. Prowadzone są tam również zajęcia terapeutyczne. Jest to jedno z ulubionych miejsc naszych podopiecznych.

Nasza altana:

W 2016 r. przeprowadzone zostały prace remontowe związane z wymianą pokrycia dachu oraz z zagospodarowaniem poddasza na cele terapeutyczne oraz na inne pomieszczenia użytkowe. Zainstalowano platformę przyschodową, która umożliwi korzystanie z pomieszczeń na poddaszu również mieszkańcom poruszających się na wózkach inwalidzkich. Między innymi dzięki tej inwestycji zwiększy to zakres samodzielności oraz zaradności życiowej naszych mieszkańców.

Stworzenie dobrych warunków bytowych pozwoliło naszym mieszkańcom również podejmować nowe wyzwania, pokonywać bariery i stawać się osobami niezależnymi na miarę swoich możliwości.

Nowe inwestycje budowlane podniosły jakość życia w Naszym Domu, który przez to stał się miejscem spędzania miłych, radosnych chwil w gronie bliskich i nie tylko.

Wartość inwestycji „Modernizacja dachu Domu Pomocy Społecznej „Zameczek” w Kuźni Nieborowskiej wyniosła: 883.448,11 zł

Zdjęcia pomieszczeń na poddaszu:

Wyposażenie nowych pomieszczeń na poddaszu:

 

Pokoje mieszkalne:

« 1 z 15 »