O Nas

cropped-INDEXredy2.jpgDom Pomocy Społecznej „Zameczek” w Kuźni Nieborowskiej położony jest w zabytkowym dworku z około 1880 r.

Z dala od gwaru miejskiego, park mieszczący się na terenie Domu Pomocy zapewnia kontakt z naturą i wpływa na poprawę stanu  psychicznego mieszkańców. Niedaleko jest też do    lasu   i zespołu stawów hodowlanych, co umożliwia bezpośredni kontakt z naturą.

DSC02199

Nasz Dom spełnia wymogi standaryzacyjne obowiązujące w domach pomocy społecznej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Dom Pomocy Społecznej „Zameczek” jest samodzielną jednostką organizacyjną samorządu terytorialnego nie posiadającą osobowości prawnej podległą Powiatowi Gliwickiemu.

Nadzór nad działalnością Domu w szczególności w zakresie spraw finansowych i administracyjnych, sprawuje Starosta Gliwicki przy pomocy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach oraz Wydziału Zdrowia i Pomocy Społecznej Starostwa Powiatowego w Gliwicach.

DSCN0441Działające przy Domu Pomocy Społecznej „Zameczek” w Kuźni Nieborowskiej Stowarzyszenie „POMOST” Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym i Chorych Psychicznie stara się m.in. upowszechniać wiedzę o ludziach niepełnosprawnych intelektualnie i chorych psychicznie, wpierać, dofinansowywać placówkę pomocy społecznej, prowadzić działalność szkoleniową dla osób pracujących z ludźmi niepełnosprawnymi intelektualnie i chorymi psychicznie.

Zapraszamy do współpracy i kontaktu wszystkie osoby chcące wspólnie z nami działać na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie i chorych psychicznie.

STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB Z UPOŚLEDZENIEM UMYSŁOWYM

I CHORYCH PSYCHICZNIE „POMOST”

W KUŹNI NIEBOROWSKIEJ

ul. Knurowska 13, 44-144 Żernica

          NR KRS: 0000211563

Nasze Stowarzyszenie posiada status organizacji pożytku publicznego,

na tej podstawie prosimy o przekazanie 1 % podatku na rzecz naszej organizacji